27 Σεπτεμβρίου 2024

Όσοι και ενδιαφέρονται να ασχοληθούν ερασιτεχνικά με την υποκριτική έχουν επιλογές

Οι εγγραφές δημοτών και κατοίκων κάθε ηλικίας που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν ερασιτεχνικά με το θέατρο έχουν ήδη αρχίσει στις δύο θεατρικές σκηνές του δήμου Νεάπολης-Συκεών.

Τόσο στο θεατρικό Εργαστήρι «Θέσπις» που λειτουργεί με υπεύθυνο τον Γιώργου Κιουρτσίδη όσο και στα θεατρικά εργαστήρια «Μελίνα Μερκούρη» με υπεύθυνο τον Σταμάτη Στάμογλου μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή όσοι αγαπούν το καλό θέατρο και επιθυμούν να ανέβουν κάποια στιγμή στο θεατρικό σανίδι.

Πληροφορίες για τις εγγραφές και τα προγράμματα μπορούν να ζητούν ενδιαφερόμενες και ενδιαφερόμενοι για το Θεατρικό Εργαστήριο «Θέσπις» που λειτουργεί στην οδό Λαγκαδά 120 & Νυμφαίου με παιδικά, εφηβικά και τμήματα ενηλίκων, στο 2310 548740. Το σύνθημα του Εργαστηρίου είναι «Ελάτε να ζήσουμε μαζί τη μαγεία του θεάτρου».

Για τα θεατρικά εργαστήρια «Μελίνα Μερκούρη» όπου λειτουργούν τμήματα κεντρικής και πειραματικής Σκηνής, γυμνασίου και νεανικής σκηνής καθώς και θεατρικής άσκησης ενηλίκων, για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής οι ενδιαφερόμενοι/νες μπορούν να απευθύνονται στο 2310 638 058. Τα εργαστήρια έχουν προγραμματίσει ένα ανοιχτό μάθημα γνωριμίας την ερχόμενη Τετάρτη 2 Οκτωβρίου στο Κλειστό Δημοτικό Θέατρο Συκεών στις 18.30 για τα τμήματα Γυμνασίου-Λυκείου και στις 21.00 για τα τμήματα Ενηλίκων.