Άρχισαν οι αιτήσεις εγγραφής στους βρεφονηπιακούς σταθμούς του δήμου Νεάπολης-Συκεών – Μέχρι τις 31 Μαΐου η υποβολή

15 Μαΐου 2024

Αναλυτικά τα δικαιολογητικά και πώς γίνεται η διαδικασία ηλεκτρονικά

Άρχισαν από σήμερα Τετάρτη 15 Μαΐου 2024 οι αιτήσεις εγγραφής στους βρεφονηπιακούς σταθμούς του δήμου Νεάπολης-Συκεών για το σχολικό έτος 2024-2025.

Η διαδικασία γίνεται ηλεκτρονικά και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν την αίτηση εγγραφής εδώ και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά εδώ τα οποία θα πρέπει να αποστείλουν στη διεύθυνση paidikoins@gmail.com μέχρι την Παρασκευή 31 Μαΐου 2024.

Σε περίπτωση αδυναμίας ηλεκτρονικής αποστολής μπορούν να κατατεθούν σε οποιονδήποτε δημοτικό παιδικό σταθμό μόνο κατόπιν ραντεβού.

Υπενθυμίζεται ότι οι 15 δημοτικοί βρεφονηπιακοί σταθμοί του δήμου Νεάπολης-Συκεών (πληροφορίες για κάθε έναν ξεχωριστά εδώ ) είναι από τους ελάχιστους που λειτουργούν από την 1η Σεπτεμβρίου ως τις 31 Ιουλίου κάθε έτους με διευρυμένο ωράριο από τις 6:30 έως τις 17:30, παρέχοντας πλήρη σίτιση.

Για περισσότερες πληροφορίες-διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν στα: 2313329540 , 539 , 569 , 620 , 616.