27 Φεβρουαρίου 2024

Σε εξέλιξη οι ετήσιοι εμβολιασμοί αδέσποτων στο δήμο Νεάπολης-Συκεών

Οι εμβολιασμοί γίνονται από συμβεβλημένο με το δήμο κτηνίατρο με τη βοήθεια των φιλόζωων

Οι ετήσιοι εμβολιασμοί των αδέσποτων ζώων ξεκίνησαν για το δήμο Νεάπολης-Συκεών από τη δημοτική ενότητα Πεύκων και συνεχίζονται στις υπόλοιπες τρεις ενότητες (Συκεών, Νεάπολης, Αγίου Παύλου).

Οι εμβολιασμοί γίνονται από συμβεβλημένο με το δήμο κτηνίατρο και τη συμβολή των φιλόζωων οι οποίοι συνδράμουν την προσπάθεια των συνεργείων που φροντίζουν για την περισυλλογή και την μεταφορά των ζώων στο χώρο των εμβολιασμών.

Ούτως ή άλλως η συνεργασία των φιλόζωων με τον δήμο είναι δεδομένη αφού κατόπιν επικοινωνίας με το γραφείο Φροντίδας ζώων μπορούν και οι ίδιοι να φροντίζουν για τον εμβολιασμό, την καταγραφή και τη στείρωση τυχόν αδέσποτων που φροντίζουν στη γειτονιά τους μεταφέροντάς τα οι ίδιοι στον κτηνίατρο.

Info: Γραφείο Αδέσποτων δήμου Νεάπολης-Συκεών 2313 329 563.