2 Νοεμβρίου 2023

Χωρίς δωρεάν rapid σήμερα λόγω απεργίας των υγειονομικών υπαλλήλων

Δεν διενεργούνται τα διαγνωστικά τεστ κορονοϊού εξαιτίας συμμετοχής των εργαζομένων στις κινητοποιήσεις της ΠΟΕΔΗΝ

Δεν θα πραγματοποιηθούν σήμερα Πέμπτη τα δωρεάν rapid test που ήταν προγραμματισμένα να γίνουν από τον ΕΟΔΥ στο δημοτικό κατάστημα της Νεάπολης. Όπως ενημερώθηκε πριν από λίγο η αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής του δήμου Νεάπολης-Συκεών, η αλλαγή του προγράμματος οφείλεται στη συμμετοχή των υγειονομικών υπαλλήλων σε κινητοποιήσεις του κλάδου τους.

Η δράση της διενέργειας δωρεάν ελέγχων για τον εντοπισμό του κορονοϊού θα συνεχιστεί από την ερχόμενη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου στα δημοτικά καταστήματα σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί το πρωί της 6ης Νοεμβρίου στο site του δήμου και στη σελίδα στο fb.