Δήμος Νεάπολης-Συκεών: Δωρεάν συμμετοχή στα ΚΔΑΠ χωρίς voucher για ενδιαφερόμενους με πλήρη φάκελο της ΕΕΤΑΑ

18 Σεπτεμβρίου 2023

Για τις διαθέσιμες θέσεις στις δομές των τεσσάρων δημοτικών ενοτήτων ο δήμος αναλαμβάνει να καλύψει το κόστος συμμετοχής – Aπό την Τετάρτη 20 έως και την Κυριακή 24/09/2023 οι αιτήσεις

Μια δεύτερη ευκαιρία να συμμετάσχουν δωρεάν στις δραστηριότητες των ΚΔΑΠ του δήμου Νεάπολης-Συκεών έχουν παιδιά και οικογένειες που πληρούν τις προϋποθέσεις της ΕΕΤΑΑ (Ελληνική Εταιρεία Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης) αλλά δεν εξασφάλισαν το σχετικό voucher λόγω του περιορισμού στον αριθμό των ωφελούμενων.

Ο δήμος Νεάπολης-Συκεών αναλαμβάνει για μια ακόμη χρονιά να καλύψει το κόστος της συμμετοχής για τον αριθμό των διαθέσιμων θέσεων, στις δομές των τεσσάρων δημοτικών ενοτήτων .

Έτσι όσοι έχουν πλήρη φάκελο και θέλουν να εγγραφούν στα ΚΔΑΠ του δήμου Νεάπολης-Συκεών θα πρέπει αρχικά να μπουν στην ιστοσελίδα του ΚΔΑΠ στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-kdap.gr/.

Στη συνέχεια και αφού λάβουν γνώση του προγράμματος ανάλογα με τη δημοτική ενότητα (Συκιές, Νεάπολη, Άγιος Παύλος και Πεύκα) που μπορούν να βρουν εδώ, θα πρέπει να κάνουν ηλεκτρονική εγγραφή εδώ, επιλέγοντας μέχρι τρεις από τις δραστηριότητες που τους ενδιαφέρουν.

Οι αιτήσεις ενδιαφέροντος για τις δραστηριότητες του δήμου Νεάπολης-Συκεών θα γίνουν από την Τετάρτη 20/09/2023 έως και την Κυριακή 24/09/2023.

Δικαιολογητικά

Στην αίτηση εγγραφής θα πρέπει να επισυναφθούν:

-Πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (τελευταίου τριμήνου)

-Τα οριστικά αποτελέσματα της ΕΕΤΑΑ που θα πιστοποιούν ότι υπάρχει πλήρης φάκελος και

-Λογαριασμός ΔΕΚΟ από τον οποίο να προκύπτει η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας

Για διευκρινίσεις και πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 2310638058, 2310628475, 2310674653, ενώ θα ενημερωθούν για την πορεία του αιτήματός τους, μετά την Κυριακή που ολοκληρώνεται η περίοδος των αιτήσεων.