Ηλεκτρονική πληρωμή βεβαιωμένων οφειλών στο δήμο Νεάπολης-Συκεών – Μια ακόμη e-υπηρεσία στη διάθεση των δημοτών

22 Ιουνίου 2023

Δείτε πώς μπορείτε εξοφλήσετε τις βεβαιωμένες οφειλές σας μόνο με μερικά κλικ αποφεύγοντας την ταλαιπωρία

Ένα ακόμη βήμα στην κατεύθυνση της ενσωμάτωσης ηλεκτρονικών υπηρεσιών με στόχο την αποτελεσματική και χωρίς ταλαιπωρία εξυπηρέτηση των δημοτών κάνει ο δήμος Νεάπολης-Συκεών.

Με την ηλεκτρονική πλατφόρμα Open1EasyPay δίνει τη δυνατότητα σε οφειλέτες να έχουν συνεχή ενημέρωση για τις οφειλές τους παρέχοντάς τους παράλληλα τη δυνατότητα επιλεκτικής εξόφλησης.

Μέσω της εφαρμογής, ο οφειλέτης έχει τη δυνατότητα να επιλέξει ανάλογα με το είδος οφειλής, τις οφειλές που επιθυμεί να πληρώσει ηλεκτρονικά. Το σύστημα καλύπτει την ηλεκτρονική πληρωμή για τις βεβαιωμένες και διακανονισμένες οφειλές.

Συγκριμένα το σύστημα περιλαμβάνει:

-24ωρη υπηρεσία πληρωμής υποχρεώσεων διαθέσιμη από οπουδήποτε

-Άμεση ενημέρωση για τις βεβαιωμένες οφειλές σε πραγματικό χρόνο για τυχόν προσαυξήσεις στις εκπρόθεσμες οφειλές.

-Δυνατότητα πληρωμής οφειλών με χρεωστική ή πιστωτική κάρτα, χωρίς να χρειάζονται κωδικοί web banking.

-Πλήρες ιστορικό των πληρωμών που πραγματοποιήθηκαν από την ηλεκτρονική υπηρεσία.

Αναλυτικά όλα τα βήματα για είσοδο και εγγραφή στην εφαρμογή μπορείτε να τα δείτε εδώ.