Έρχεται μεθαύριο Κυριακή το τρίτο ραντεβού για όλη την οικογένεια στα άλση του δήμου

16 Ιουνίου 2023

Δείτε το πρόγραμμα με τις δράσεις της 18ης Ιουνίου που καιρού επιτρέποντος περιμένουν μικρούς και μεγάλους στα δημοτικά Άλση Συκεών (Δενδροφυτεία) και Πεύκων (Δελασάλ)

Με τον καιρό να είναι ο μόνος αστάθμητος παράγοντας συνεχίζεται το πρόγραμμα των Κυριακών αυτού του Ιουνίου και μεθαύριο Κυριακή 18 Ιουνίου.

Το πρόγραμμα της 3ης Κυριακής έχει ως εξής:

♦ΑΛΣΟΣ ΠΕΥΚΩΝ (ΔΕΛΑΣΑΛ)♦

11 π.μ. Οικό-ραμα

Παιχνίδια γνωριμίας με το Άλσος Δελασάλ και τα δέντρα του

• Family yoga για παιδιά και γονείς

♦ΑΛΣΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΙΑ)♦

• 11 π.μ. Σχεδία στην Πόλη- Εργαστήριο, «Το σπίτι μου το δάσος»

Διαδραστικό πρόγραμμα με περιβαλλοντικά παιχνίδια και εικαστική δράση για τα ζώα και τα πουλιά του περιαστικού δάσους.

• Tales from the Box - Ο γύρος του κόσμου με νότες

Ένα βιολοντσέλο κι ένα ακορντεόν . Δύο όργανα που είναι πολύ κοντά στην ανθρώπινη φωνή θα μας ταξιδεύσουν νοερά σε διάφορες χώρες και θα παίξουμε μουσικές απ' τον κάθε τόπο.

Ελάτε να ασκηθούμε, να παίξουμε και να χαλαρώσουμε παρέα μέσα στο δάσος, χρησιμοποιώντας το σώμα και τη φαντασία μας!

Να έχουμε μαζί μας το στρωματάκι ή το χαλάκι μας.

(Προεγγραφές: https://forms.gle/9wEsrCcL1TFjNBNG9 ή τηλεφωνικά στο 2313502222)

Η συμμετοχή στις δράσεις προϋποθέτει ηλεκτρονική δήλωση συμμετοχής.