Το απόγευμα η 10η τακτική συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Νεάπολης-Συκεών – Απευθείας μετάδοση

17 Μαΐου 2023

Δείτε τα θέματα και τους εισηγητές καθώς και πώς μπορείτε να την παρακολουθήσετε ζωντανά

Με 23 θέματα στην ημερήσια διάταξη συνεδριάζει στις 6 το απόγευμα (Τετάρτη 17 Μαΐου) στο Δημοτικό Κατάστημα Δ.Ε. Νεάπολης (Ελ. Βενιζέλου 125), το δημοτικό συμβούλιο Νεάπολης-Συκεών.

Τη συνεδρίαση μπορείτε να παρακολουθήσετε σε απευθείας μετάδοση από το κανάλι του δήμου στο Youtube στο σύνδεσμο που ακολουθεί: https://www.youtube.com/channel/UCt_mtbcjcYUuMh4GOKcQHUQ/live

Πρόκειται για την 10η τακτική συνεδρίαση του 2023, ενώ τα θέματα που συζητηθούν είναι τα εξής:

ΘΕΜΑ 1o: Προτάσεις - Ερωτήσεις

ΘΕΜΑ 2o: Έγκριση σύναψης μισθωτηρίων για την υλοποίηση του Προγράμματος ΚΑΛΥΨΗ

Εισηγητής: Ιωάννης Πολυχρονιάδης

ΘΕΜΑ 3ο: Έγκριση Σχεδίου αντιμετώπισης εκτάκτων αναγκών εξαιτίας Σεισμικών Φαινομένων (ΕΓΚΕΛΑΔΟΣ) του Δήμου Νεάπολης – Συκεών

Εισηγητές: Αναστάσιος Τσακιρίδης, Μηνάς Μοναστηρίδης

ΘΕΜΑ 4ο: Έγκριση Σχεδίου αντιμετώπισης εκτάκτων αναγκών και άμεση/βραχεία διαχείριση των συνεπειών από εκδήλωση χιονοπτώσεων και παγετού του Δήμου Νεάπολης – Συκεών, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Γενικό Σχέδιο Πολιτικής Προστασίας με την κωδική ονομασία «ΒΟΡΕΑΣ»

Εισηγητές: Αναστάσιος Τσακιρίδης, Μηνάς Μοναστηρίδης

ΘΕΜΑ 5ο: Γνωμοδότηση επί του φακέλου της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την έγκριση περιβαλλοντικών όρων (ΑΕΠΟ) του έργου: “’Ολοκλήρωση μελετών διαπλάτυνσης της οδού Λαγκαδά από διασταύρωση με οδό Αγ. Πάντων μέχρι το Στρατόπεδο Παύλου Μελά’’ (Απόφ. ΕΠ.ΠΟΙ.ΖΩ. 36/2023)

ΘΕΜΑ 6o: 10η Αναμόρφωση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2023

ΘΕΜΑ 7o: Εκτέλεση προϋπολογισμού για το Α’ τρίμηνο του 2023