12 Μαΐου 2023

H δημοσιοποίηση της Περιβαλλοντικής έγκρισης πραγματοποιείται προκειμένου να ενημερωθεί το κοινό σύμφωνα με την παράγραφο 9γ του άρθρου 5 της Κ.Υ.Α. 107017/2006 (ΦΕΚ Β’ 1225) όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.

ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ

ΘΕΜΑ: Δημοσιοποίηση της Περιβαλλοντικής έγκρισης του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ.) του Δήμου Νεάπολης – Συκεών (πλην Δ.Ε. Πεύκων) της Π.Ε. Θεσσαλονίκης, κατόπιν αξιολόγησης της Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ)

Ο Δήμος Νεάπολης - Συκεών, ως Αρχή Σχεδιασμού για την εκπόνηση του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ) του Δήμου Νεάπολης – Συκεών (πλην Δ.Ε. Πεύκων),

Δημοσιοποιεί την Περιβαλλοντική έγκριση του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ.) του Δήμου Νεάπολης Συκεών (πλην Δ.Ε. Πεύκων) της Π.Ε. Θεσσαλονίκης, κατόπιν αξιολόγησης της Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ), από τη Διεύθυνση Περιβαλλοντικής Αδειοδότησης του Υ.Π.ΕΝ, με το με αρ. πρωτ. ΥΠΕΝ/ΔΙΠΑ/50290/3375, ημ. 08/05/2023 (AΔA: 64164653Π8-ΡΗΥ) έγγραφο της, που διαβιβάσθηκε στο Δήμο μας (αρ. πρωτ. εισ. εγγράφου 37670/08-05-2023).

Σχετικό αρχείο:

1) Η με αρ. πρωτ. ΥΠΕΝ/ΔΙΠΑ/50290/3375, ημ. 08/05/2023 Απόφαση της Διεύθυνσης Περιβαλλοντικής Αδειοδότησης του Υ.Π.ΕΝ με θέμα «Περιβαλλοντική έγκριση του Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ.) του Δήμου Νεάπολης Συκεών (πλην Δ.Ε. Πεύκων) της Π.Ε. Θεσσαλονίκης, κατόπιν αξιολόγησης της Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ)»

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ,ΥΠΟΔΟΜΩΝ,